Info-Mail.er.cz - český eReklamní systém

  Domů   500l   200l žraloci   200l    160l    80l   Kontakt   Odkazy   Forum

Novinka (rada)

Jak vytvořit skálu nebo jeskyň do akvária

Napište mi prosím do mého fora připomínky nebo co by jste na těchto stránkách zlepšili.

 

 TOPlist

                                                                                                                                         

Tvorba skal a jeskyní

Materiál

Na vytvoření skal a jeskyní je potřeba : písek , kamínky (nejlépe ty co máte na dně akvária) , bílí cement ( v žádném případě nedávat šedý cement , dostanete ho koupit v jakém koli lepším marketu jako je obi , baumax atd...) ,vodu , karton nebo noviny , igelit , lepící pásku v horším případě provázek

 

Namíchání hmoty

Do nádoby dejte písek , cement , vodu , kamínky v poměru (já jsem to měřil na krabičky od ramy) : 1 krabička cementu , 1 k..písku , 2 k..kamínků , vodu přilévejte tak aby hmota nebyla moc řitká a ani moc hustá .

 Postup

Z novin nebo kartonu si udělejte přibližný tvar vaší skály noviny nebo kartony k sobě přilepujte lepící páskou až budete mít tak nějak přibližně ten správný tvar. Pak noviny karton přikryjte igelitem ( to je kvůli tomu aby se hmota nepřilepila na papír). V této fázi můžete na váš mustr dávat hmotu ( asi 2 cm tlustou vrstvu , záleží na velikosti skály čím vetší tím větší vrstva) . Tam kde chcete mít otvor (díru) tam hmotu nedávejte a dejte tam noviny. Až bude vše hotové nechte alespoň den schnout . Po 1 dni ze skály vyndejte noviny nebo karton i s igelitem ponořte skálu do vroucí vody a 2-3 min povařte po vytažení z vody skálu ,,přejeďte kartáčem'' aby na povrch vystoupili kamínky které jste přidávali do hmoty. A teď už stačí jen ponořit do akvária.

 

© 2006 Budji